porady medyczne – ginekologiaRSS wpisów RSS komentarzy

Higiena pochwy po stosunku seksualnym

Odpowiednia higiena narządów rodnych jest bardzo istotna i to niezależnie czy chodzi o codzienność czy o higienę po stosunku seksualnym. W tym drugim przypadku jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularne było mycie pochwy wewnątrz. Jak jednak obecnie podają lekarze takie działanie jest niewłaściwe i należy go unikać. Mycie pochwy wewnątrz doprowadza bowiem do zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej, zaś pochwa ma właściwości samooczyszczające. Nasz organizm funkcjonuje w taki sposób, że pochwa sama jest przygotowana do oczyszczenia dzięki swojej naturalnej florze bakteryjnej. Jednocześnie jeśli po stosunku trzeba wyjść z domu warto podmyć zewnętrze części narządów rodnych, stosując najlepiej do tego czystą wodę, ewentualnie niewielką ilość płynu do higieny intymnej.

[ File # csp16070294, License # 3300986 ] Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php) (c) Can Stock Photo Inc. / frantysek

Dla zachowania ogólnej czystości i higieny wskazane może być zastosowanie wkładek higienicznych, które będą chronić bieliznę przed zabrudzeniem. Jednocześnie warto pamiętać, że nigdy w okolicach intymnych nie stosujemy żadnych agresywnych środków myjących.

Brak komentarzy

Komentowanie zabronione.